Doorgaan naar de inhoud

De sloop van gebouwen, de opening van nieuwe panden, onthullingen van kunstwerken en ontwikkelingen in het straatbeeld van Deventer. Bijna twintig jaar lang zet Theo de Kreek het erfgoed van Deventer op de foto. Waar Stichting Industrieel Erfgoed Deventer (SIED) is, daar is Theo om het vast te leggen. Er ontstaat een collectie van enkele honderden foto’s, die nu zijn overgedragen aan Collectie Overijssel.

Geplaatst op: 6 oktober 2022

Waar SIED staat voor het zichtbaar maken en behoud van het industriële verleden van Deventer, bewaart Collectie Overijssel de geschiedenis van Overijssel. De organisaties werken regelmatig samen om het erfgoed van Deventer voor de toekomst veilig te stellen. De collecties die uit deze bijzondere samenwerking voortkomen vormen een stukje stadsgeschiedenis.

Sinds 2003 fotografeert Theo als vrijwilliger voor SIED. Hij legt alle activiteiten waar SIED bij betrokken is vast. De collectie geeft dan ook een mooi beeld van de ontwikkelingen rond industrieel erfgoed in Deventer van de afgelopen 20 jaar.

Collectieoverdracht

Tijdens een bijeenkomst is deze schat aan beeldmateriaal officieel overgedragen aan Collectie Overijssel. Met het ontsluiten en online beschikbaar stellen van de foto’s voegen SIED en Collectie Overijssel voor iedereen toegankelijke kennis toe aan de geschiedenis van Deventer en omstreken.

Met een druk op de knop zet Theo de Kreek het eerste deel van zijn collectie online. Hij vertelt: “Met deze foto’s lever ik een bijdrage aan de stadsgeschiedenis en ik hoop daar nog mee door te kunnen gaan. Dat nu iedereen ze kan bekijken vind ik erg bijzonder.”

De collectie is deels al online in te zien en wordt met behulp van Theo steeds verder gevuld. Bekijk de eerste foto’s >

Theo de Kreek en Vincent Robijn ondertekenen de overeenkomst

Theo de Kreek en Vincent Robijn ondertekenen de overeenkomst, 5 oktober 2022

Theo de Kreek zet met een druk op de knop het eerste deel van zijn collectie online

Met een druk op de knop zet Theo het eerste deel van zijn collectie online, 5 oktober 2022

Delen